فرهنگ و تمدن

جمعه سیاه

منفی‌گرایی که خیلی از ایرانیا بهش دچار شدیم. همش دنبال چیزهای منفی هستیم. فلانی میدونی فلانی رو آب برد، میدونی فلانی زنشو طلاق داد. یه نفر میاد از کنارش رد میشه، میگه نکنه دزد باشه؟ معتاده پس حتما قاچاقچیه!

توی سیاست هم همینطوره توی روابط اجتماعی. بازتاب اخبار و اتفاقات رو ببینید. ببینید که اتفاقات منفی بیشتر رواج داره یا مثبت! توی اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی. جاهایی که هم اتفاقات بد میوفته و هم خوب بیشتر بد رو منتشر می‌کنند.یکی از دلایل‌شون اینه که باید بدی‌ها رو منتشر کنیم تا از بین ببریمشون ولی در صورتی که عمل خاصی غیر از انتشار صورت نمی‌گیره و فقط بدبینی و ناامیدی مردم رو داره.

ولی یه عده اصلا منفی هستند و فقط منفی می‌بینند. یعنی اتفاق خوب رو هم منفی می‌بینند. در کنارش خارجی‌ها رو مثبت و اینکه هیچ مشکلی یا مشکلات خیلی کمتری دارند. با اینکه یکبار هم خارج نرفتند.

یه عده هم که میرن خارج پول دارند و از تفریحات و خوشگذرونی هاشون میگن. در صورتی که باید چند سال با حقوق کارگری همون جا زندگی کنند و از روابط اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و بقیه مواردی که اینجا باهاش سر و کار دارند رو بگن.

اما من می‌خوام یه سری اخبار و کلیپ خوب از اینجا و یه سری اخبار کلیپ منفی از خارج از ایران، مخصوصا اروپا و آمریکا و همچنین فرهنگ‌های خاصی که دارند رو براتون بگم. تا متوجه بشید که نه ما اونقدر درب و داغون هستیم و نه اینکه اونجا همه چی گل وبلبله!

روز جمعه سیاه یا بلک فرایدی (Black Friday)، روزی هست که در اون فروشگاه‌ها بالاترین میزان تخفیف خودشون رو میدن. ولی اینجا ملت همیشه در صحنه آمریکا نامردی نمیکنن و تا اونجایی که می‌تونن همدیگه رو برای خرید بیشتر لت و پار می‌کنند. این برای یه کشور متمدن و پیشرفته خیلی افت داره. جالب اینجاست که این روز یک روز بعد از روز شکرگذاریه و مردم در این روز خودشون رو برای سال جدید آماده می‌کنند. حالا خودتون فیلمش رو ببینید.

فروشگاه زنجیره‌ای وال مارت

فروشگاه زنجیره‌ای وال مارت

YJC: سال ۲۰۱۰ که در فروشگاه زنجیره‌ای وال مارت درگیری‌های خریداران منجر به ۱۰ کشته و ۱۱۱ مصدوم شده است.

دعوا نکنید
لحظه ورود به فروشگاه

لحظه باز کردن فروشگاه
مشرق نیوز
این یکی میکس شده از یوتیوب گرفتم
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا